Elektróny FIAT

Talianska automobilka Fiat bola poprednou značkou tohto prudko sa rozvíjajúceho priemyslu už od svojich začiatkov. Vďačiť za to môže najmä vizionárovi Giovanni Agnellimu, ktorý hneď rozpoznal potenciál automobilovej výroby. Na jeho popud spoločnosť 11. júla 1899 vznikla. Skratka Fiat predstavuje celý názov – Fabbrica Italiana di Automobil Torino.

Počas prvého roka existencie fabriky bolo vyrobených 24 kusov, medzi ktorými bol aj prvý model Fiat 3 ½ CV. Spoločnosť sa rýchlo rozrastala, už v roku 1908 prerazila aj v USA. Agnelli napríklad zaviedol reklamné jazdy, ktoré mali veľký úspech. Fiat urobil dieru do sveta aj v oblasti automobilových pretekov – autá tejto značky pravidelne vyhrávali, sám Agnellini na autách Fiat často pretekal a vytvoril vtedajší rekord na modeli 8 HP.

Fiat začal ako prvý montovať do áut elektrické akumulátory a vlastní patent na kardanový hriadeľ.

V našej ponuke nájdete kvalitné elektróny Fiat. Autoelektróny ponúkame s atraktívnym dizajnom a za rozumné ceny. Predaju elektrónov sa venujeme už niekoľko rokov, a vďaka tomu vám dokážeme odborne poradiť a vybrať správne disky na vaše auto Fiat. Ak by ste potrebovali pomôcť alebo prekonzultovať výber diskov, neváhajte nám zavolať alebo napísať.

Vyberte si z našej širokej ponuky spoľahlivé disky pre autá značky Fiat za najlepšie ceny!

Vyberte si model vášho FIAT