MERCEDES

Mercedes je jedna z najznámejších automobilových značiek minulosti aj súčasnosti. Jej „otcovia” zakladatelia sa považujú za výnalezcov automobilu. Aj keď Karl Benz a Gottlieb Daimler spočiatku nespolupracovali, mali spoločný cieľ – oslobodiť ľudí od závislosti na konskej doprave.

Karl Benz vytvoril v roku 1886 prvé benzínové auto na svete – Benz Patent Motorwagen – ktorého vývoj financovala jeho žena Bertha Benz. Emil Jellinek, bohatý rakúsky podnikateľ, bol fascinovaný pretekárskymi úspechmi Gottlieba Daimlera. Začal spolupracovať s jeho spoločnosťou Daimler Motors Corporation. Automobil vyrobený v roku 1901 pomenoval po svojej dcére Mercedes a v roku 1902 vytvoril na toto meno aj ochrannú známku.

Benz a Daimler sa dali dokopy po I. svetovej vojne a ich spojením vznikla v roku 1926 automobilka Mercedes-Benz. V 30. rokoch Mercedes vyrobil 770 kusov áut a stal sa známym najmä kvôli svojim limuzínam. Mnoho z nich hviezdilo aj na filmovom plátne po vynájdení kinematografie bratmi Lumiérovcami.

Doprajte svojmu auto to najlepšie v podobe autoelektrónov. Vyberte si z našej ponuky nové hliníkové disky pre váš automobil značky MERCEDES-BENZ.

Vyberte si model vášho MERCEDES