SUZUKI

Dejiny značky Suzuki sa datujú už od roku 1909, kedy Michio Suzuki v mestečku Hamamatse založil spoločnosť zaoberajúcu sa výrobou tkacích strojov. Prvé povojnové roky dovoľovali japonskej firme len tento druh výroby. Po tom, čo skolaboval v 50. rokoch trh s bavlnou, bol Suzuki nútení hľadať inú výrobnú náplň. Rovnako ako konkurenti v tej dobe, aj Suzuki sa rozhodol zamerať svoju pozornosť na motorové vozidlá. Výroba bola spustená v roku 1939.

Keďže podniku stále chýbalo potrebné „know-how“, museli začať inde – pri produkcii motorových bicyklov. Motocyklovú výrobu započal dvojtaktný motobicykel Power Free. Po ňom nasledoval už prvý skutočný motocykel a pár mesiacov po ňom automobil s názvom Suzulight.

Spoločnosť Suzuki je dnes štvrtou napredávanejšou značkou a okrem výroby automobilov a motocyklov sa sústreďuje aj na závesné lodné motory, ľahké štvorkolky či motorové člny.

Doplnte Japonskú spoľahlivosť vášho auta o nádherný dizajn moderných autoelektrónov a vyberte si z našej širokej ponuky nové hliníkové disky pre vaše auto značky SUZUKI. 

Vyberte si model vášho SUZUKI

float(0.09450888633728)