Elektróny VW

Automobilová spoločnosť VW (Volkswagen AG) existuje už od roku 1937. Bola založená v nemeckom Wolfsburgu za účelom vyrábať vozidlá cenovo dostupné pre všetkých pracujúcich občanov. Práve na základe tejto filozofie vznikol jej názov, ktorý môžeme voľne preložiť ako „ľudové vozidlo“. Autorom nápadu bol Adolf Hitler, ktorý poveril konštrukciou áut v prvej fabrike Volkswagenu Ferdinanda Porscheho.

Počas druhej svetovej vojny bola výroba firmy zmenená na zbrojnú. Získali oprávnenie práce na lietadlách a spustili výrobu vojenských terénnych áut. V roku 1942 Volkswagenu patril titul najväčšieho výrobcu osobných automobilov v Nemecku.

V súčasnosti je automobilka členom skupiny Volkswagen Group a patrí k najväčším svetovým automobilovým koncernom. Dizajn modelov VW, zahŕňajúci originálne autoelektróny, je inšpiráciou pre ostatné automobilky. Pestrá ponuka modelov a vysoká kvalita výrobkov prispela k prekonaniu hranice predajnosti – v roku 2010 to bolo 7 miliónov dodaných automobilov priamo k zákazníkom.

Vyberte si z našej širokej ponuky nové hliníkové disky pre vaše auto značky VW.

Vyberte si model vášho VW