TPMS SENZORY TLAKU

141214114155_cub_clamp_800x800
Naša cena:
37 € / kus
Cena bez DPH:
30.83€ / kus
Počet kusov

Popis produktu

Každá sada senzorov je pred odoslaním naprogramovaná na konkrétny model auta, ktorý je potrebné uviesť v objednávke. Do objednávky uveďte model, rok výroby, objem a výkon motora.

TPMS – Tyre Pressure Monitoring System čiže systém sledovania tlaku v pneumatikách. TPMS meria, zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách pomocou programovateľného EZ senzora. EZ senzory v kolese vozidla sledujú tlak v pneumatike a vysielajú signál do prijímača, ktorý je umiestnený vo vozidle. Ak prijímač vo vozidle prijme informáciu o nízkom tlaku, automaticky varuje vodiča rozsvietením kontrolky.

EZ senzor môže byť opakovane programovateľný, a to priamo na kolese. Pri výmene kolies možno jednoducho naklonovať nový EZ senzor podľa pôvodných TPMS senzorov bez nutnosti prepisovania riadiacej jednotky vozidla. Nový namontovaný EZ senzor má rovnaký ID kód ako pôvodný senzor.

Od 1. novembra 2014 sú výrobcovia povinný do aut montovať systém TPMS, automobily vybavené týmto systémom musia mať tento systém funkčný, inak vozidlo nie je spôsobilé na prevádzku na pozemných komunikáciach.